Przyczyny trądziku dorosłych

Trądzik jest stanem zapalnym skóry, który najczęściej pojawia się w okresie dojrzewania, ale może dotyczyć także dorosłych. W rzeczywistości, ktoś może przejść przez okres dojrzewania bez trądziku, ale może się on pojawić później w dorosłym życiu. Trądzik dorosłych dotyka niektórych osób i może pojawić się w dowolnym momencie między 20. a 50. rokiem życia. Trądzik dorosłych może przybierać różne formy - od zaskórników i zaskórników białych po małe krostki. Liczba osób dotkniętych trądzikiem dorosłych wzrosła w ciągu ostatnich dwóch dekad - trądzik dorosłych występuje u 85% kobiet i 15% mężczyzn. Istnieje wiele różnych przyczyn powstawania trądziku, dlatego też usunięcie przyczyny może pomóc w leczeniu obecnego trądziku. Gdy już znasz przyczynę, można przyjść na najlepsze leczenie usuwania blizn Bakersfield ma dostępne.

Przyczyny trądziku dorosłych

Podczas gdy regularne ćwiczenia, dieta, picie dużej ilości wody i utrzymanie zdrowej wagi mogą pomóc w utrzymaniu czystej skóry, niektóre czynniki mogą przeważyć nad zdrową rutyną i nadal powodować trądzik. Poniżej znajdują się niektóre z najczęstszych przyczyn trądziku dorosłych.

Zmiany hormonalne:

Nadmiar lub wahania hormonów mogą powodować trądzik dorosłych. Hormony mogą powodować zmiany w Twoim organizmie i wpływać na powierzchnię skóry. Mogą one powodować zaburzenia równowagi pH, stany zapalne i nadmierną produkcję oleju, co może mieć wpływ na pory i skórę. Trądzik dorosłych spowodowany zmianami hormonalnymi najbardziej dotyka kobiety, ponieważ przechodzą one duże zmiany hormonalne podczas cyklu menstruacyjnego, ciąży, karmienia piersią i menopauzy.

Produkty do pielęgnacji włosów i urody:

Produkty do pielęgnacji skóry i włosów mogą wpływać na skórę i powodować trądzik ze względu na różnorodność zawartych w nich substancji. Ważne jest, aby znaleźć produkty, które nie zawierają olejków, są niekomedogenne i nie zawierają substancji aknegennych, ponieważ dzięki nim produkty nie zatykają porów i nie powodują nadmiernego wydzielania sebum. Zawsze czytaj etykiety produktów, aby upewnić się, że są one bezpieczne dla Twojej skóry, jeśli masz skłonność do trądziku.

Stres:

Zgiełk i pośpiech życia może powodować stres i niepokój. Stres może mieć ogromny wpływ na Twój umysł, ciało i skórę, ponieważ dotyczy czasu spędzanego z rodziną, spotkań towarzyskich, kariery zawodowej i innych spraw, które toczą się w Twoim życiu. Badania wykazują związek między stresem a trądzikiem, ponieważ stres powoduje wzrost poziomu hormonów wywołujących trądzik.

Choroby medyczne:

Niektóre schorzenia mogą powodować trądzik u kobiet. Jednym z najczęstszych jest zespół policystycznych jajników. Wykwalifikowany dermatolog przeprowadzi badania, aby sprawdzić, czy przyczyną trądziku u dorosłych nie jest jakaś choroba podstawowa.

Leki i suplementy:

Niektóre leki i suplementy mogą powodować trądzik dorosłych. Skontaktuj się w tej sprawie z lekarzem prowadzącym i przedyskutuj, czy powinnaś zostać skierowana do dermatologa.

Historia rodzinna:

Jeśli ktoś z Twoich bliskich krewnych cierpi na trądzik dorosłych, istnieje większe prawdopodobieństwo, że Ty także na niego zachorujesz. Porozmawiaj z lekarzem specjalistą, gdy tylko zauważysz u siebie oznaki trądziku dorosłych, aby móc znaleźć odpowiednie leczenie, które będzie dla Ciebie skuteczne.

Opcje leczenia trądziku dorosłych

Dla tych, którzy mają umiarkowany trądzik dorosłych, może być w stanie wypróbować kilka opcji leczenia w domu. Jeśli jednak masz stały i wszechobecny trądzik dorosłych, skontaktuj się z dermatologiem. Poniżej przedstawiamy kilka najlepszych domowych sposobów leczenia umiarkowanego trądziku dorosłych.

Zabiegi miejscowe:

Znalezienie produktów zawierających składniki zwalczające trądzik może pomóc w walce z trądzikiem dorosłych. Produkty zawierające kwas salicylowy, kwas glikolowy i retinoidy mogą pomóc w walce z trądzikiem dorosłych.

Środki złuszczające:

Choć nie chcesz przesadzać ze złuszczaniem, jest to świetna metoda walki z trądzikiem. Zachowaj ostrożność przy stosowaniu środków złuszczających i rozważ opcje odpowiednie dla Twojego typu skóry.

Dla tych, którzy borykają się z uporczywym trądzikiem dorosłych, wizyta w gabinecie dermatologicznym będzie prawdopodobnie koniecznym kolejnym krokiem. Dermatolog może przepisać leki doustne lub miejscowe, które pomogą rozwiązać problem trądziku dorosłych. Dla tych, którzy mieli stały trądzik, który pozostawił cię z bliznami, istnieją zabiegi usuwania blizn potrądzikowych, które mogą pomóc zmniejszyć i poprawić wygląd skóry.

Usuwanie blizn potrądzikowych Bakersfield

Jeśli masz trądzik dorosłych lub blizny potrądzikowe i chcesz omówić możliwości leczenia, skontaktuj się z Bakersfield Medspa. Specjaliści z Bakersfield Medspa specjalizują się w usuwaniu blizn potrądzikowych i pomagają pacjentom poczuć się odmłodzonym i odświeżonym. Ich celem jest pomoc pacjentom w osiągnięciu pożądanej estetyki. Skontaktuj się z ich gabinetem już dziś, aby umówić się na wizytę!