Co jest przyczyną mojego cellulitu?

Cellulit jest bardzo powszechny - ma go około 80% do 90% kobiet, które przeszły okres dojrzewania. Mimo że jest to powszechny problem, który nie jest powodem do niepokoju, może on mieć duży wpływ na Twoją pewność siebie. Możesz się zastanawiać, co jest przyczyną mojego cellulitu? Poniżej znajdziesz pomocne informacje na temat cellulitu i tego, jak możesz się go pozbyć.

Co jest przyczyną mojego cellulitu?

Dokładna przyczyna powstawania cellulitu nie jest znana. Jednak niektóre czynniki mogą zwiększać ryzyko wystąpienia tego schorzenia. Do powstania cellulitu dochodzi, gdy włókniste pasma pomiędzy skórą a mięśniami nieregularnie się napinają. Nieregularne napinanie ściąga skórę w dół. Powoduje to wypychanie do góry warstwy tłuszczu znajdującej się pod skórą. Powoduje to powstawanie wgłębień w skórze, powszechnie znanych jako cellulit.

Cellulit dotyka w większym stopniu kobiety niż mężczyzn i choć nie wiadomo dokładnie dlaczego, istnieją wiarygodne teorie wyjaśniające tę różnicę. Włókna łączne są poprzecinane u mężczyzn, ale u kobiet biegną w tym samym kierunku. Uważa się, że równoległe pasma w ciałach kobiet ułatwiają skórze zwijanie się i tworzenie cellulitu. Inna teoria głosi, że kobiety mają więcej hormonu estrogenu, który jest uważany za przyczynę cellulitu.

Do czynników zwiększających ryzyko wystąpienia cellulitu należą: płeć (częściej występuje u kobiet), genetyka, wiek, procentowa zawartość tkanki tłuszczowej w organizmie oraz grubość skóry. Cellulit jest bardziej widoczny u osób cięższych. Może on być również bardziej widoczny u osób starszych, ponieważ z wiekiem skóra traci elastyczność, przez co cellulit staje się bardziej widoczny.

Rodzaje cellulitu

Cellulit powoduje powstawanie nieestetycznych wgłębień na skórze. Najczęściej występuje na pośladkach, udach i brzuchu. Ilość cellulitu na Twoim ciele mierzy się za pomocą systemu klasyfikacji od stopnia 0 do stopnia 3. Stopień 0 oznacza, że nie masz cellulitu na swoim ciele. Cellulit stopnia 1 występuje, gdy skóra jest gładka w pozycji stojącej, ale łagodna w pozycji siedzącej. Stopień 2 występuje wtedy, gdy podczas wstawania i siadania masz delikatne dołeczki. Wreszcie, stopień 3 występuje wtedy, gdy w pozycji stojącej i siedzącej masz poważne dołeczki, w tym głębokie szczyty i doliny na skórze.

Leczenie cellulitu

Chociaż cellulit jest bardziej widoczny u osób cięższych, utrata wagi nie pozwoli na całkowite pozbycie się cellulitu. Ponadto, nie istnieją kremy, które mogą pozbyć się cellulitu. Wiele firm twierdzi, że tak właśnie jest. Ważne jest jednak, aby zrozumieć, że leczenie cellulitu jest konieczne, aby skutecznie go wyeliminować. W rzeczywistości skuteczną metodą leczenia jest niechirurgiczne usuwanie cellulitu w Bakersfield. Zabieg ten polega na zastosowaniu terapii częstotliwością radiową w celu wycelowania w komórki tłuszczowe znajdujące się pod skórą. Są one ponownie wchłaniane przez organizm, co zmniejsza widoczność cellulitu. Oprócz oddziaływania na komórki tłuszczowe, zabieg zwiększa również produkcję kolagenu w skórze. Pomaga to utrzymać gładką i napiętą skórę, co dodatkowo zmniejsza widoczność cellulitu na skórze.

Zabieg jest szybki, ponieważ trwa zaledwie 30 minut. Ponieważ zabieg jest niechirurgiczny, możesz od razu wrócić do swoich codziennych zajęć, ponieważ nie ma przestojów. Niechirurgiczne usuwanie cellulitu nie wymaga żadnych nacięć, więc nie ma ryzyka powstania blizn. Jeśli jesteś zainteresowany zabiegiem, skontaktuj się z zespołem Bakersfield Med Spa już dziś, aby umówić się na wizytę. Dla tych, którzy chcą założyć szorty i bikini tego lata, zabieg może dać Ci przewagę nad letnim ciałem!