Czy peelingi chemiczne bolą?

Peelingi chemiczne to skuteczny zabieg kosmetyczny, który poprawia wygląd skóry. Peelingi chemiczne usuwają uszkodzone komórki skóry, odsłaniając nową i świeżą skórę znajdującą się pod spodem. Istnieje wiele różnych rodzajów peelingów chemicznych, w tym lekkie, średnie i głębokie. Zanim jednak poddasz się pierwszemu zabiegowi, możesz się zastanawiać, czy peelingi chemiczne bolą? Poniżej znajdziesz pomocne informacje na temat peelingów chemicznych i dlaczego są one dla Ciebie odpowiednie.

Czy peelingi chemiczne bolą?

Istnieją trzy różne rodzaje peelingów chemicznych: lekki, średni i głęboki. Rodzaj peelingu chemicznego zależy od Twoich indywidualnych potrzeb w zakresie pielęgnacji skóry. Stopień odczuwanego bólu zależy od rodzaju peelingu. Peelingi lekkie powodują lekkie kłucie, ale nie powodują bólu. Peelingi średnie powodują kłucie i pieczenie przez około 20 minut, ale powinno ono ustąpić po zabiegu.

Peelingi głębokie są bardziej inwazyjne niż lekkie i średnie. Odczuwalne jest pewne pieczenie i mrowienie, dlatego często stosuje się zimne okłady, aby zmniejszyć dyskomfort, jaki może wystąpić. Po głębokim peelingu chemicznym prawdopodobnie będziesz potrzebować leków przeciwbólowych. Choć peelingi chemiczne nie są wyjątkowo bolesne, głębokie peelingi chemiczne mogą powodować pewien dyskomfort. Można go jednak łatwo zniwelować, stosując dostępne bez recepty leki przeciwbólowe w trakcie gojenia.

Korzyści wynikające z zastosowania peelingów chemicznych

Peelingi chemiczne mogą radykalnie poprawić wygląd skóry. Zabieg może być wykonywany na twarzy, szyi i dłoniach. Jeśli jesteś niezadowolona z wyglądu swojej skóry, rozważ następujące korzyści.

  • Zmniejszenie przebarwień
  • Poprawia skutki uszkodzeń spowodowanych działaniem promieni słonecznych
  • Zmniejsza widoczność drobnych linii i zmarszczek
  • Poprawia wygląd łagodnych blizn (w tym blizn potrądzikowych)
  • Poprawia naturalny koloryt i strukturę skóry
  • Leczenie niektórych rodzajów trądziku

Jeśli doświadczasz któregoś z powyższych problemów skórnych, peeling chemiczny w Bakersfield może być dla Ciebie odpowiedni. Dobrymi kandydatami do zabiegu są osoby cieszące się dobrym zdrowiem i mające realistyczne oczekiwania wobec zabiegu. Peelingi chemiczne nie są skuteczne w przypadku osób z poważnymi zmarszczkami i zwiotczeniem skóry. Takie problemy mogą wymagać bardziej inwazyjnych procedur, w tym liftingu twarzy, podniesienia brwi lub powiek. Wszystko to można omówić podczas konsultacji z wykwalifikowanym specjalistą w dziedzinie pielęgnacji skóry.

Procedura peelingu chemicznego

Po ustaleniu, że jesteś odpowiednią kandydatką do zabiegu, na podstawie potrzeb Twojej skóry zostanie opracowany spersonalizowany plan leczenia. Plan leczenia zostanie opracowany na podstawie oceny skóry i będzie uwzględniał jej wyjątkowe problemy.

Zabieg obejmuje dokładne oczyszczenie skóry, aby zapewnić jak najlepsze wykorzystanie efektów peelingu chemicznego. Następnie na skórę nakładany jest roztwór chemiczny i pozostawiony na pewien czas. Zależy to całkowicie od rodzaju peelingu, który jest wykonywany. Może wystąpić lekkie pieczenie, a następnie uczucie mrowienia, ale jest to całkowicie normalne. Po pewnym czasie usuwamy roztwór. Na skórę można nałożyć zimny okład, który pomoże złagodzić wszelkie objawy występujące po zabiegu. Specjalista ds. pielęgnacji skóry udzieli wskazówek dotyczących pielęgnacji skóry podczas procesu gojenia i po zabiegu.

Proces rekonwalescencji

Proces regeneracji przebiega nieco inaczej w zależności od rodzaju peelingu chemicznego, który został zastosowany. Pojawia się reakcja podobna do oparzenia słonecznego. Im głębszy peeling, tym bardziej skóra będzie odczuwalna. Złuszczanie skóry i zaczerwienienie może trwać od kilku dni do tygodnia w przypadku peelingów lekkich i średnich oraz do kilku miesięcy w przypadku peelingów głębszych. Aby utrzymać uzyskane efekty, konieczne jest regularne poddawanie się zabiegom w Bakersfield Med Spa. Porozmawiaj ze swoim specjalistą od pielęgnacji skóry o tym, kiedy i jak często powinnaś poddawać się zabiegom, aby zapewnić sobie trwałe rezultaty.