Co powoduje powstawanie żylaków?

Najczęściej spotykane na nogach żylaki to powiększone żyły, które wydają się poskręcane. Choć nie są one poważnym schorzeniem, żylaki są zauważalne i nieestetyczne. Osoby, które mają żylaki, często czują się niepewnie i zmieniają garderobę, aby je ukryć. Jeśli zauważyłeś żylaki na swoim ciele, możesz się zastanawiać, co powoduje ich powstawanie?

Co powoduje żylaki?

Żylaki i pajączki są często określane zamiennie. Pajączki są jednak łagodniejszą formą żylaków. Pajączki są często czerwone lub niebieskie i wyglądają podobnie do pajęczej sieci. Mogą pojawiać się na nogach i twarzy i istnieją tuż pod skórą. Natomiast żylaki są bardziej powiększone, ale również pojawiają się tuż pod powierzchnią skóry.

Żylaki pojawiają się na skórze z powodu zwiększonego ciśnienia krwi w żyłach. W żyłach znajdują się jednokierunkowe zastawki, którymi krew jest transportowana ku górze, w kierunku serca. Jednak z czasem zastawki te mogą ulec osłabieniu, co utrudnia przepływ krwi przez żyły w górę, w kierunku serca. Gdy zastawki słabną, krew może gromadzić się w żyłach. W takiej sytuacji żyły ulegają rozszerzeniu i rozciągają się pod wpływem ciśnienia. Ciśnienie jest większe, jeśli siedzisz lub stoisz przez dłuższy czas, ponieważ krew gromadzi się w nogach.

Jeśli nie jesteś pewien, czy masz żylaki, u każdej osoby występują one z podobnymi objawami. Możesz zauważyć zmiany koloru, owrzodzenia lub wysypkę na nogach. Niekiedy ludzie zauważają też odczucia, takie jak uczucie ciężkości, pieczenia lub bólu. Pajączki i żylaki są nieszkodliwe w sensie medycznym. Ponieważ jednak żylaki mogą przypominać poważniejsze schorzenia, dla pewności należy skonsultować się z lekarzem specjalistą.

Czynniki ryzyka wystąpienia żylaków

Istnieje wiele czynników, które mogą zwiększać ryzyko wystąpienia żylaków. Na niektóre z tych czynników masz wpływ, na inne nie. Warto rozważyć zmianę pewnych nawyków, aby zmniejszyć ryzyko wystąpienia żylaków.

  • Palacze lub osoby używające tytoniu
  • Stosowanie doustnych środków antykoncepcyjnych lub hormonalnych środków zastępczych
  • Prowadzenie siedzącego trybu życia
  • Długotrwałe przebywanie w pozycji siedzącej lub stojącej
  • Ciąża
  • bycie kobietą
  • Wiek (częstość występowania zwiększa się wraz z wiekiem)
  • Wcześniejsze urazy nóg

Leczenie żylaków w Bakersfield

Jeśli masz żylaki, możesz czuć się z nimi zakłopotany lub niekomfortowo. Niektóre kobiety dostosowują swoją garderobę tak, aby nie było ich widać i często czują się mniej pewne swojego wyglądu. Nie powinnaś żyć z żylakami, ponieważ istnieją możliwości leczenia, które mogą je usunąć, abyś czuła się pewnie w każdym ubraniu. Poniżej przedstawiamy dwie najskuteczniejsze metody usuwania żylaków.

  • Skleroterapia: Zabieg ten polega na wstrzyknięciu roztworu do obszaru skóry, na którym występują żylaki. Roztwór ten zapada się i rozpuszcza problematyczne żylaki.
  • Leczenie laserowe: To leczenie żylaków w Bakersfield wykorzystuje technologię laserową do pozbycia się żylaków. Specjalista używa lasera do celowania w konkretny obszar, w którym znajdują się żylaki, aby zminimalizować ich wygląd.

Oba zabiegi laserowe w Bakersfield są mało inwazyjne i nie wymagają operacji. Liczba sesji zabiegowych różni się w zależności od pacjenta. Omówimy to podczas konsultacji, abyś był przygotowany. Jedną z głównych zalet tych zabiegów jest to, że nie ma przestojów. Po zabiegu konieczne będzie noszenie odzieży uciskowej, aby zapewnić najlepsze rezultaty. Jeśli masz żylaki, już dziś skontaktuj się z Bakersfield Medspa, aby umówić się na konsultację. Ich zespół pomógł już niezliczonej liczbie pacjentów odzyskać pewność siebie poprzez usunięcie żylaków.