Czy kwas hialuronowy jest bezpieczny?

Przy tak wielu modach kosmetycznych i dziwacznych nazwach produktów, wydaje się, że nigdy nie wiadomo, co jest bezpieczne w użyciu, co rzeczywiście działa, a co warto pominąć. Kwas hialuronowy udowodnił, że ma wiele zalet dla urody i zdrowia. Jednak słowo "kwas" może zaniepokoić wielu zwolenników bardziej holistycznego podejścia do piękna i dobrego samopoczucia. Możesz się zastanawiać, czy kwas hialuronowy jest bezpieczny.

Nazwa nie powinna Cię zniechęcać, ponieważ kwas hialuronowy jest substancją naturalnie wytwarzaną przez Twój organizm i jest bezpieczny w użyciu. Jest to przezroczysta, lepka substancja, zwana również hialuronianem. Większość kwasu hialuronowego znajduje się w skórze, ponieważ pomaga on zatrzymywać wodę w celu utrzymania elastyczności i wilgotności tkanek skóry. Może on przynieść wiele korzyści dla zdrowia i urody, jeśli jest stosowany miejscowo, wstrzykiwany, a nawet przyjmowany jako suplement.

Korzyści wynikające z zastosowania kwasu hialuronowego

Poniżej przedstawiamy zalety kwasu hialuronowego poparte badaniami naukowymi.

Właściwości lecznicze:

Kwas hialuronowy pomaga w szybszym gojeniu się ran. Dzieje się tak dlatego, że pomaga on regulować stan zapalny i sygnalizuje organizmowi, aby zbudował więcej naczyń krwionośnych w zranionym miejscu. Kwas ten występuje naturalnie w skórze, a jego stężenie wzrasta, gdy masz ranę. Testy wykazały, że może zmniejszyć rozmiar ran i obniżyć poziom bólu. Ma również właściwości antybakteryjne, które zmniejszają ryzyko infekcji, gdy jest stosowany bezpośrednio na otwartą ranę.

Zastosowanie w pielęgnacji skóry:

Suplementy mogą pomóc Twojej skórze wyglądać i czuć się nawilżoną i zdrową. Z wiekiem ilość kwasu hialuronowego w organizmie zmniejsza się. Przyjmowanie suplementów może pomóc zrównoważyć ten spadek i sprawić, że Twoja skóra będzie promienna. Oprócz przyjmowania kwasu hialuronowego w postaci suplementu, można go również stosować miejscowo. Badania wykazują, że może on redukować zmarszczki, zaczerwienienia i zapalenie skóry. Można go również wstrzykiwać, aby zachować jędrność i młody wygląd skóry.

Ulga dla stawów:

Podczas gdy połowa kwasu hialuronowego w Twoim organizmie znajduje się w skórze, jego znaczna ilość znajduje się także w stawach. Pomaga on w utrzymaniu odpowiedniego smarowania przestrzeni między kośćmi, co oznacza, że są one mniej podatne na obijanie się o siebie i powodowanie bólu. Dla osób cierpiących na chorobę zwyrodnieniową stawów pomocne są suplementy kwasu hialuronowego. Zastrzyki są również opcją, która może pomóc w zmniejszeniu bólu stawów.

Ulga w kwaśnym refluksie:

Refluks kwasowy powoduje ból i uszkodzenie przełyku, ponieważ kwas żołądkowy przemieszcza się w górę przez gardło. Wyściółka przełyku może ulec poważnemu uszkodzeniu, a kwas hialuronowy pomaga złagodzić uszkodzoną wyściółkę i przyspieszyć proces powrotu do zdrowia.

Zdrowie kości:

Naturalne starzenie się powoduje zmniejszenie gęstości kości. Wstępne badania wykazały, że suplementy kwasu hialuronowego mogą pomóc zminimalizować utratę masy kostnej. Pomaga on zwiększyć aktywność komórek odpowiedzialnych za budowanie nowej tkanki kostnej.

Istnieje wiele produktów zawierających kwas hialuronowy. Można go przyjmować w formie suplementu, a także znaleźć w serum do skóry i podawać w zastrzykach kosmetycznych. Ma on wiele zastosowań i przynosi korzyści nie tylko w kosmetyce. Należy jednak zachować ostrożność przy przyjmowaniu suplementów lub stosowaniu go, jeśli jesteś w ciąży, karmisz piersią lub jeśli w przeszłości chorowałaś na raka. Porozmawiaj z lekarzem, aby dowiedzieć się, czy jest to odpowiednie rozwiązanie dla Ciebie.

Wypełniacze w Bakersfield

Bakersfield Medspa specjalizuje się w zabiegach na twarz i pomaga pacjentom poczuć się odmłodzonym i odświeżonym. Jeśli masz drobne linie, zmarszczki, utratę objętości lub fałdy i chcesz poprawić wygląd swojej twarzy, wypełniacze iniekcyjne mogą pomóc przywrócić młodzieńczy blask. Specjaliści z Bakersfield Medspa koncentrują się na pomocy pacjentom w osiągnięciu pożądanego wyglądu. Skontaktuj się z biurem już dziś, aby umówić się na wizytę!