Najważniejsze wskazówki, jak pozbyć się ciemnych kręgów i zapadniętych oczu

Pojawienie się cieni pod oczami jest stanem, na który większość z nas w pewnym momencie cierpi. Bez względu na to, czy są wynikiem bezsennych nocy, stresu czy uwarunkowania genetycznego, sprawiają, że wyglądamy na zmęczonych i możemy czuć się niespokojni i zażenowani.

Jak więc pozbyć się cieni pod oczami? Odpowiedź leży w zrozumieniu, jak się one tworzą i jakie wywołują objawy wizualne. Odpowiednie programy terapeutyczne mogą być wtedy dostosowane do indywidualnych potrzeb pacjenta, aby na dobre usunąć cienie pod oczami.

Przyczyny powstawania cieni pod oczami

Ciemne, zapadnięte oczy często kojarzą się z niekorzystnymi cechami stylu życia, od rosnącego poziomu stresu i złego odżywiania po zmęczenie fizyczne. Chociaż czynniki te mogą przyczyniać się do powstawania ciemnych oczu, to jednak często to właśnie genetyka odgrywa największą rolę. Cienie pod oczami powstają wtedy, gdy naczynia krwionośne pod oczami pojawiają się wyraźniej niż w innych miejscach twarzy. Dla niektórych osób wygląd ten może w ogóle nie być "ciemnym kręgiem", ale raczej cieniem rzucanym przez opuchnięte powieki lub wydrążonym pod oczami.

Proces starzenia się jest jedną z głównych przyczyn tego wydrążonego i zatopionego efektu. Występuje on zazwyczaj między dolną powieką a górnym policzkiem; jest to obszar znany jako korytko łzowe. Z wiekiem tracimy tłuszcz w tym obszarze, przez co wydaje się on dłuższy, głębszy i bardziej zacieniony. Przyczyny zatopionych, ciemnych oczu są różne dla każdej osoby, dlatego tym ważniejsze jest zasięgnięcie porady eksperta przy usuwaniu zatopionych oczu.

Top Zabiegi naprawcze do Dark Circle

Cosmetic Skin Clinic jest liderem w branży niechirurgicznych zabiegów w ciemnych kręgach przy minimalnych przestojach. Najlepsze zabiegi w ciemnych kręgach zależą od okoliczności, a nasi specjaliści mogą omówić je z Państwem podczas wstępnej konsultacji, tak aby przedstawić właściwą opcję dla Państwa potrzeb. Jednak kilka zabiegów wyróżnia się jako nasze najbardziej popularne.

Pięć najlepszych zabiegów w przypadku cieni i pustych oczu

1. Dark Circle Wypełniacze skórne Dermal Fillers

Zastrzyki pod oczy, takie jak wypełniacze skórne, oferują szybki sposób leczenia ciemnych kręgów z natychmiastowym efektem. Działają one poprzez przywracanie utraconej objętości w strefie koryta łzowego, która z wiekiem staje się zatopiona i zacieniona. Gładki żel w postaci zastrzyku z kwasem hialuronowym z wbudowanym kremem drętwiejącym odświeża i odbudowuje obszar pod oczami. Wypełniacze do korytek łzowych są więc idealne, gdy chodzi o zwalczanie zatopionego wyglądu, który sprawia, że nasza okolica oczu staje się bardziej zacieniona i przygnębiona wraz z wiekiem.

2. Zastrzyki przeciwzmarszczkowe

Ukierunkowanie problematycznych "kruczych łapek" za pomocą zastrzyków przeciwzmarszczkowych to mądry krok w kierunku zminimalizowania wyglądu ciemnych, zmęczonych oczu. W połączeniu z nawilżającymi wypełniaczami skórnymi, służą one do zacieśnienia i wygładzenia oznak starzenia, które mogą pojawić się na zewnętrznej powierzchni oka.

Zastrzyki rozluźniające mięśnie służą do wygładzania niepożądanych zmarszczek wokół oczu, zatrzymując jednocześnie powstawanie głębszych linii. Poprzez rozluźnienie mięśni zmniejsza się głębokie zmarszczki, a skóra wokół oczu wygląda świeżiej i bardziej młodzieńczo.

3. Ultradźwięki dla Dark Circles

Zabiegi ultradźwiękowe, takie jak Ultherapy, stymulują wzrost nowych zapasów kolagenu w okolicach oczu. Ten zaawansowany zabieg wykorzystuje mikroogniskowane ultradźwięki z wizualizacją (MFU-V) do generowania efektu termicznego pod skórą. Wzmacnia to istniejące zapasy kolagenu i elastyny, dwóch podstawowych białek, które pomagają zachować jędrność i sprężystość skóry.

Proces ten zachęca również nasz organizm do wytwarzania większej ilości tego budulca w sposób naturalny, pomagając przywrócić skórze okolic oczu siłę i jednocześnie zastępując utraconą objętość. Wizualnie, pomaga to przeciwdziałać zapadaniu się i ciemnieniu skóry, które pojawia się, gdy tracimy kolagen i elastynę w wyniku starzenia. Ultraterapia jest więc kolejnym doskonałym sposobem na pozbycie się cieni pod oczami w sposób naturalny i nieinwazyjny.

4. Zabiegi z wykorzystaniem lasera Dark Circle

Zabiegi laserowe są również dostępne w celu leczenia efektów wizualnych cieni i zatopionych oczu. Kosmetyczna Klinika Skóry oferuje system laserowy SmartXide DOT™CO2, jeden z najpotężniejszych na rynku. Poprawia on wygląd cieni pod oczami, stymulując produkcję kolagenu i sprawiając, że skóra staje się mniej cienka.

Jego zaawansowany system mikroablacyjny napina skórę, poprawia jej strukturę i stymuluje zapasy kolagenu do rewitalizacji zatopionych obszarów, jednocześnie zwalczając przebarwienia. Rezultaty są zauważalne już po pierwszej sesji, ale bardziej widoczne po 3-6 miesiącach kuracji, w miarę gromadzenia się zapasów kolagenu.

5. Pod Kremami pod oczy do Ciemnych Kręgów

Tradycyjne kremy do oczu są kolejnym przydatnym narzędziem, na którym można polegać, próbując na dobre pozbyć się ciemnych plam. Dzięki połączeniu stosowania kremów do pielęgnacji cieni pod oczami z odpowiednim zabiegiem niechirurgicznym, osoby mogą zmaksymalizować swoje wyniki. Tak jak w przypadku większości kremów, opłaca się przeprowadzić własne badania podczas ich samodzielnego wypróbowywania. Jednak w Kosmetycznej Klinice Skóry gorąco polecamy zabiegi specjalisty ds. pielęgnacji skóry i znanego dermatologa, dr Zeina Obagiego, ze względu na ich działanie regenerujące i upiększające. Na przykład, Zo Medical Hydrafirm Eye Brightening Repair Crème rozjaśniający do oczu Dr Obagi pomaga zmiękczyć ciemne plamy i jednocześnie stymuluje kolagen do przywracania elastyczności.

Innym mocnym rozwiązaniem jest jego Ossential C-Bright Serum Plus, który rozjaśnia skórę za pomocą silnej dawki 10% witaminy C. Inteligentne połączenie witaminy E i koenzymu Q-10 odpycha również wolne rodniki, jednocześnie zapobiegając tworzeniu się pigmentu. Dzięki temu jest to jeden z najlepszych kremów do pielęgnacji cieni pod oczy dostępnych obecnie na rynku.