Nie pozwól, aby te dziwaczne przekonania na temat wypełniaczy skórnych powstrzymały Cię przed ich rozważeniem

Pomimo powszechności stosowania wypełniaczy dermalnych, wciąż zaskakuje fakt, jak wiele osób ma błędne wyobrażenia na temat tego zabiegu. To właśnie te nieprawdy są przyczyną piętna, które tak często jest przypisywane osobom decydującym się na zabieg.

Wypełniacze dermalneod dawna są stosowane jako zabieg poprawiający estetykę u pacjentów pragnących wyglądać na odmłodzonych i odświeżonych. Zabieg ten zwiększa objętość skóry, wyrównuje linie mimiczne i zmniejsza efekty zagnieceń.

Jest rzeczą naturalną, że pacjenci obawiają się o efekty końcowe, jakie uzyskają po przeprowadzeniu zabiegu przeciwstarzeniowego. Chcielibyśmy, aby pacjenci wiedzieli, że jakość rezultatów w dużym stopniu zależy od jakości zabiegu z użyciem wypełniaczy skórnych przeprowadzonego przez lekarza oraz jakości użytych produktów.

Prawda kryjąca się za mitami dotyczącymi wypełniaczy dermalnych

Błędne przekonanie 1 - rezultaty nie wyglądają naturalnie

Gorszej jakości produkty i niedoświadczeni lekarze wykonujący zabiegi są tym, co zazwyczaj powoduje sztucznie wyglądające rezultaty. Istnieje szereg czynników, które mają wpływ na osiągnięcie najlepszych rezultatów; należy użyć odpowiedniej ilości wypełniacza, podać go we właściwym miejscu i przestrzegać prawidłowej procedury. Jeśli zabieg jest wykonywany prawidłowo przez lekarzy posiadających odpowiednie umiejętności, zapewnia on pacjentom estetyczne rezultaty.

Błędne przekonanie 2 - Wymagana jest zbyt intensywna pielęgnacja

Nieprawdą jest, że pacjenci będą musieli mieć powtarzane zabiegi w krótkich odstępach czasu. Jakość produktów do wypełnień znacznie się poprawiła i obecnie produkty wytrzymują znacznie dłużej niż kiedyś. Żywotność dostępnych obecnie wypełniaczy dermalnych wynosi średnio od sześciu do dwudziestu czterech miesięcy, w zależności od spełnienia określonych czynników. Warto, aby pacjenci pamiętali, że z czasem wypełniacze ulegają zniszczeniu w wyniku naturalnych procesów zachodzących w organizmie i że w razie potrzeby zabieg trzeba będzie powtórzyć.

Błędne przekonanie 4 - zabieg jest bolesny

Renomowani lekarze dokładają wszelkich starań, aby zapewnić pacjentom jak największy komfort podczas zabiegów z użyciem wypełniaczy. Stosowane są różne metody, które mogą obejmować stosowanie produktów zawierających roztwór znieczulający oraz nakładanie roztworu znieczulającego miejscowo na dany obszar.

Błędne przekonanie 5 - potrzeba dużo czasu na rekonwalescencję

To niezwykłe, że pacjenci nie mogą wrócić do swoich normalnych zajęć w stosunkowo krótkim czasie. Minimalny czas rekonwalescencji jest konieczny, aby zredukować obrzęk, który pojawia się w związku z zabiegiem iniekcji. Pacjentom zaleca się omówienie z lekarzem, jakie techniki najlepiej pomogłyby zmniejszyć obrzęk lub tkliwość. Zwykle zaleca się stosowanie chłodnych okładów, maści łagodzących oraz utrzymywanie głowy w pozycji uniesionej.

Błędne przekonanie 7 - Zabieg jest nieodwracalny

Istnieją metody, które mogą odwrócić działanie wypełniaczy skórnych poprzez wybór produktu, który rozpuszcza wypełniacz w wypełnianych obszarach. Proces ten może potrwać kilka dni, zanim zacznie przynosić efekty.

Nie pozwól, aby błędne informacje powstrzymały Cię przed skorzystaniem z zabiegów przeciwstarzeniowych, które poprawią Twój wygląd.