Chcesz wiedzieć więcej o wypełniaczach skórnych? Krótki przewodnik.

Z wiekiem nasza skóra traci jędrność i pojawiają się na niej zmarszczki i linie mimiczne; jest to faktem.

Chociaż zmarszczki i linie dodają twarzy wyrazistości, obecnie dostępnych jest wiele niechirurgicznych opcji ich redukcji, które pozwolą Ci uzyskać świeższy, odmłodzony wygląd!

Takie zabiegi redukujące zmarszczki cieszą się coraz większą popularnością w Wielkiej Brytanii, dzięki czemu coraz więcej osób zyskuje odnowioną skórę, a uporczywe, głęboko osadzone zmarszczki stają się przeszłością.

Nasz zespół ekspertów w dziedzinie kosmetyki i estetyki może pomóc Ci zlikwidować drobne linie i zmarszczki za pomocą wypełniaczy dermalnych. Jest to metoda nieinwazyjna i efektywna czasowo, technika ta jest długotrwała i wykorzystuje naturalnie występujące białka, pozostawiając uderzające rezultaty.

Chcesz dowiedzieć się nieco więcej o wypełniaczach dermalnych , zanim zdecydujesz, czy są one dla Ciebie? Czytaj dalej!

Czym one są?

Jak wspomniano wcześniej, wypełniacze dermalne są wytwarzane głównie z kwasu hialuronowego; naturalnie występującego białka, które wypełnia skórę, tworząc jej gładszą powierzchnię.

Jednak wraz z wiekiem nasz organizm produkuje mniej tego białka, przez co na powierzchni skóry tworzą się zmarszczki i linie mimiczne. Wypełniacze, stosowane do wypełniania tych obszarów, zmniejszają widoczność zmarszczek i linii mimicznych w sposób naturalny, bez użycia materiałów syntetycznych.

Jak się je stosuje?

Wypełniacze są zwykle aplikowane na twarz lub szyję za pomocą zestawu zastrzyków, ukierunkowanych na delikatniejsze obszary podpowierzchniowe skóry.

Wypełniacze są jednak przydatne nie tylko w celu zmniejszenia widoczności zmarszczek; jeśli chcesz poprawić wygląd swoich ust bez operacji, są one fantastycznym sposobem na osiągnięcie tego celu, dając Ci pełną kontrolę nad efektem końcowym.

Jak długo się utrzymują?

Istnieje wiele czynników, które wpływają na trwałość wypełniaczy.

Na przykład, jeśli są one stosowane do wypełnienia głęboko osadzonych linii, prawdopodobnie ich trwałość będzie krótsza niż w przypadku zastosowania ich do linii drobnych.

Obszary, w które wstrzykuje się wypełniacze, również odgrywają pewną rolę; jeśli wypełniacze są stosowane w ciaśniejszych obszarach skóry, ich trwałość może być nieco dłuższa. Ponadto, jeśli wypełniacze są stosowane razem z botoksem, zwykle mają dłuższą żywotność.

Przeciętnie wstrzyknięcie wypełniaczy zmniejsza widoczność drobnych linii i zmarszczek na około 6-18 miesięcy, co sprawia, że są one opłacalnym rozwiązaniem.

Czy są one nieprzyjemne?

Podczas wstrzykiwania wypełniaczy możesz odczuwać uczucie podobne do drapania, ale ogólnie rzecz biorąc, aplikacja wypełniaczy na skórę nie powinna być nieprzyjemna.

Po wstrzyknięciu może wystąpić pewne napięcie wokół miejsca wstrzyknięcia, ale jest to całkowicie normalne. Jeśli masz jakiekolwiek obawy, natychmiast skontaktuj się z naszym zespołem.

Czy jest jakaś pielęgnacja pozabiegowa, o której muszę wiedzieć?

Zalecamy, aby po wykonaniu zastrzyku z wypełniaczem stosować silniejszy filtr przeciwsłoneczny o wysokiej ochronie anty-UV.

Przez 48 godzin po zabiegu należy unikać celowego opalania się na słońcu lub w solarium i zadbać o odpowiednie nawilżenie skóry.