Co to jest kwas hialuronowy?

Co to jest kwas hialuronowy?

Mówiąc wprost, kwas hialuronowy (HA) jest substancją składającą się z długiego łańcucha cząsteczek cukru zwiniętych razem jak naszyjnik. Znajduje się on naturalnie w całym naszym organizmie, gdzie działa jako środek wiążący, smarujący i ochronny.

Jaka jest rola kwasu hialuronowego w naszym organizmie?

Słyszałeś kiedyś o "elastynie" czy "kolagenie"? Kwas hialuronowy nie tylko stymuluje produkcję elastyny i kolagenu, ale jest również odpowiedzialny za zwiększenie poziomu nawilżenia skóry, jednocześnie przyspieszając jej regenerację i gojenie.

Kwas hialuronowy - występuje w dużych ilościach w całym naszym organizmie. Jest niezbędny dla prawidłowego funkcjonowania naszego organizmu. HA znajduje się w naszej skórze, wewnątrz stawów, w oczach i innych tkankach.

Dlaczego tracimy HA w naszym organizmie?

Do zniszczenia kwasu hialuronowego w naszej skórze potrzeba mniej niż 24 godziny, dlatego trzeba go codziennie uzupełniać. Z wiekiem możemy stracić prawie 70% puli kwasu hialuronowego w naszym organizmie. Nic dziwnego, że HA jest pierwszym wyborem w zabiegach ujędrniających skórę.

Zastrzyki z kwasem hialuronowym (wypełniacze skórne) stały się istotną częścią zabiegów przeciwstarzeniowych. Kwas hialuronowy jest już powszechnie stosowany w produktach do pielęgnacji skóry i oferuje naturalnie wyglądające rezultaty przy stosowaniu miejscowym.Te miękkie, krystalicznie czyste żele mogą być wstrzykiwane pod lub w naszą skórę, aby zwiększyć jej podaż HA:

  • Ożywianie i przywracanie utraconej objętości w naszej skórze
  • Zmniejszenie wyglądu niepożądanych zmarszczek i linii
  • Nadanie naturalnego, delikatniejszego wyglądu

Czy jeden wypełniacz HA pasuje do wszystkich?

Biorąc pod uwagę ponad 160 dostępnych obecnie na całym świecie wypełniaczy skórnych z ponad 50 firm, ważne jest, aby starannie dobrać wypełniacz, który zapewni oczekiwany rezultat. 69 Produkty będą ukierunkowane na osiągnięcie konkretnego efektu estetycznego.

Aby uzyskać naprawdę naturalnie wyglądające rezultaty, opracowano nową generację wypełniaczy skórnych RHA, które dostosowują się do ruchów i dynamiki naszej twarzy. Zapewniają one natychmiastowy efekt zwiększenia objętości i mają na celu nawilżenie skóry, leczenie powierzchownych i głębokich zmarszczek w strefach dynamicznych, tworzenie lub przywracanie objętości twarzy oraz zmianę konturów twarzy.

Jakie są korzyści płynące z wstrzykiwania wypełniaczy skórnych HA?

Wstrzyknięcie kwasu hialuronowego do naszej skóry sprzyja jej odmłodzeniu i nawilżeniu. Może on również spłycić zmarszczki. Dzięki swojej zdolności do stymulowania produkcji kolagenu i doskonałej zdolności zatrzymywania wody, kwas hialuronowy utrzymuje również naszą skórę gładką, pulchnącą i dobrze nawilżoną. Ponieważ HA przyciąga i wiąże cząsteczki wody, jest on ważny dla utrzymania struktury i objętości skóry. Kolagen, elastyna i HA tworzą razem rusztowanie skóry, zapewniając jej strukturę i teksturę.

Zwiększając naszą podaż kwasu hialuronowego, HA wypełniacze skórne odświeżają i upiększają skórę, wypełniając utraconą wraz ze starzeniem się objętość twarzy, zmniejszając widoczność linii i zmarszczek oraz nadając jej naturalny, delikatniejszy wygląd.