Czy Cellulit może zniknąć sam z siebie?

Jednym z najczęstszych problemów skórnych, z jakimi boryka się wiele kobiet, jest cellulit. W rzeczywistości ponad 90% kobiet ma cellulit. Jest to schorzenie kosmetyczne, które sprawia, że skóra wygląda na wyboistą i wgłębioną. Wygląda to podobnie jak skórka pomarańczy. Ale czy cellulit może zniknąć sam z siebie?

Choć jest on nieszkodliwy dla ogólnego zdrowia fizycznego, wielu kobietom nie podoba się jego wygląd i często czują się z tego powodu skrępowane. Wiele osób zastanawia się nawet, czy cellulit może zniknąć sam z siebie? Czy może dzięki ścisłej diecie i intensywnym ćwiczeniom? Poniżej znajdziesz więcej informacji na temat tego, jak pozbyć się niechcianego cellulitu.

Przyczyny powstawania cellulitu

Z cellulitem mogą borykać się kobiety o różnym wzroście, ponieważ nie zawsze jest on kojarzony z cięższymi osobami. Mimo że tak wiele kobiet boryka się z tym problemem, cellulit nadal pozostaje dla wielu zagadką. Jest on spowodowany zmianami w strukturze komórek tłuszczowych i innych tkanek łącznych znajdujących się pod skórą, takich jak więzadła, skóra i mięśnie. Zmiany w strukturze tkanki łącznej mogą powodować powiększanie się komórek tłuszczowych i wypychanie ich na zewnątrz w kierunku skóry. Ponadto, zmiany w ukrwieniu obszarów, w których występuje cellulit, mogą również powodować gromadzenie się płynu w tych tkankach. Ostatecznym rezultatem jest cellulit, który nadaje skórze nierówny wygląd.

Czy cellulit może zniknąć sam z siebie?

Cellulit jest bardziej dotknięty przez kobiety niż przez mężczyzn i często występuje na udach, brzuchu i pośladkach. Cellulit może występować w różnym stopniu, ponieważ u niektórych kobiet pojawia się on tylko w pozycji siedzącej. Jednak inne kobiety mogą mieć cellulit nawet w pozycji stojącej. Istnieją czynniki, które mogą nasilać występowanie cellulitu na Twoim ciele. Częściową przyczyną może być Twój styl życia.

Badania wykazują, że długotrwałe przebywanie w pozycji siedzącej i ogólnie siedzący tryb życia mogą zmniejszać przepływ krwi w obszarach podatnych na cellulit. Ponadto kobiety znacznie częściej niż mężczyźni doświadczają cellulitu, więc płeć jest tu silnym czynnikiem. Należy również pamiętać, że Twoja dieta może, ale nie musi, stanowić problem. Naukowcy nie są pewni, czy odgrywa ona rolę, czy też nie. Jednak utrzymywanie zdrowej diety w połączeniu z aktywnym trybem życia może być pomocne, ponieważ pomoże Ci utrzymać zdrową wagę.

Leczenie cellulitu

Istnieje mnóstwo kremów i balsamów, które obiecują, że usuną Twój cellulit. Niestety, twierdzenia te są bezpodstawne i nie poparte wiarygodnymi badaniami. Istnieją skuteczne niechirurgiczne metody, które pomogą Ci pozbyć się cellulitu na dobre. W niechirurgicznym usuwaniu cellulitu wykorzystuje się terapię częstotliwością radiową, która polega na wysyłaniu do skóry impulsów intensywnego światła o szerokim spektrum. Zabieg ten jest ukierunkowany na cellulit i znajdujące się pod nim komórki tłuszczowe, które są ponownie wchłaniane przez organizm. Zabieg zwiększa również produkcję kolagenu, co pomaga zminimalizować widoczność cellulitu.

Jedną z głównych zalet zabiegu jest to, że trwa on zaledwie 30 minut. Nie musisz się martwić o blizny ani rekonwalescencję po zabiegu, ponieważ nie jest to zabieg chirurgiczny. Po zabiegu można od razu wrócić do codziennych zajęć. Pacjenci, którzy poddali się zabiegowi, twierdzą, że dzięki usunięciu cellulitu wzrosła ich pewność siebie. Cellulit nie jest już dla nich przeszkodą i nie muszą z jego powodu zakrywać żadnych części ciała.