Wypełniacz skórny FAQ

Który wypełniacz skórny trwa najdłużej?

Trwałość wypełniaczy skórnych zależy od takich czynników jak:

  • Gęstość wypełniacza
  • Obszar iniekcji
  • Metabolizm pacjenta

Co to są wypełniacze do nosa?

Nie ma konkretnych wypełniaczy nosa jako takich. Niektóre rodzaje wypełniaczy mogą być stosowane w obszarze mostka nosa w celu zmiany jego kształtu. Często nazywane niechirurgiczną rinoplastyką, mogą być użyte do skutecznego wyprostowania zahaczonego nosa, stworzenia niewielkiego podwinięcia lub skorygowania asymetrii.

Jaka jest różnica między Restylanem a Juvederm?

Juvederm i Restylane to zatwierdzone przez FDA wypełniacze skórne wykonane z żeli z kwasem hialuronowym. Juvederm występuje w postaci gładkiego żelu, podczas gdy Restylane jest lekko ziarnisty. Te różnice mogą mieć wpływ na to, gdzie Twój lekarz zdecyduje się na użycie wypełniaczy. Restylan trwa zazwyczaj od 6 do 9 miesięcy, podczas gdy Juvederm jest oznaczony jako trwający od 9 do 12 miesięcy.

Czy Juvederm stymuluje kolagen?

Chociaż Juvederm i inne wypełniacze skórne wykorzystują kwas hialuronowy do wypełniania zmarszczek, kilka badań sugeruje, że te wypełniacze również indukują powstawanie kolagenu. Efektem tej stymulacji jest to, że skóra wygląda świeżo i bardziej wypoczęta na dłużej.

Czy wypełniacze skórne są długotrwałe?

Wszystkie wypełniacze skórne stosowane w Klinice Kosmetycznej Skóry są półtrwałe i wykonane z kwasu hialuronowego, który ulega rozkładowi i jest wchłaniany przez skórę po około 6 do 18 miesiącach.

Czy można usunąć wypełniacze skórne?

Wypełniacze z kwasem hialuronowym, takie jak Juvederm i Restylane, mogą być szybko rozpuszczone przy użyciu enzymu znanego jako hialuronidaza. Działa ona na zasadzie rozpraszania kwasu hialuronowego, przyspieszając naturalny rozkład wypełniacza skórnego. Stosowanie hialuronidazy w celu usunięcia wypełniaczy jest niezgodne z prawem, więc Twój lekarz będzie działał tylko wtedy, gdy jest to "w najlepszym interesie pacjenta na podstawie dostępnych dowodów".

Jak długo wypełniacze utrzymują się w policzkach?

Czas trwania zabiegu zależy od wielu czynników, takich jak obszar objęty zabiegiem, elastyczność skóry, technika iniekcji, rodzaj użytego wypełniacza oraz metabolizm pacjenta. Ponieważ każde ciało jest inne i wyniki będą różne u poszczególnych osób, lekarz będzie w stanie doradzić najlepszy sposób postępowania po konsultacji. Juvederm i Restylane trwają na ogół od 6 miesięcy do 1 roku.

Do czego mogą być używane wypełniacze skórne?

Można je stosować najskuteczniej i w sposób naturalny, aby przywrócić utraconą objętość twarzy, która pojawia się wraz z wiekiem, co często przyczynia się do obwisłości i jowling. Strategiczne i umiejętne umieszczenie wypełniacza może w sposób naturalny podnieść i podtrzymać twarz, bez konieczności przeprowadzania zabiegu chirurgicznego.

Wypełniacze skórne mogą wygładzić drobne linie na czole i dolnej części twarzy. Umiarkowane linie występujące w obszarze od ust do podbródka i od nosa do kącików ust mogą być zmiękczone. Policzki i brodę można przemodelować i nadać im większą wyrazistość. Blizny mogą być zminimalizowane, a usta mogą być zdefiniowane lub wzmocnione, subtelnie i naturalnie. W celu zwiększenia nawilżenia skóry, szczególnie twarzy, szyi, dłoni i dekoltu, można stosować preparaty Skinbooster.

Skąd będę wiedział, który wypełniacz do skóry jest dla mnie odpowiedni?

Różne wypełniacze osiągają różne rezultaty. Podczas wstępnej konsultacji z naszymi wykwalifikowanymi lekarzami omówimy indywidualny plan leczenia, który jest dostosowany do Twoich potrzeb. Może okazać się, że potrzebujesz jednej lub kilku z tych opcji:

  • Zwiększyć nawilżenie twarzy, szyi, rąk i dekoltu.
  • Gładkie, drobne linie na czole i na dolnej części twarzy
  • Zmiękcz umiarkowane linie w obszarze od ust do podbródka i od nosa do kącików ust.
  • Przebudować policzki i podbródek, i dać więcej definicji
  • Minimalizacja blizn
  • Zdefiniować lub wzmocnić usta, subtelnie i naturalnie
  • Przywrócenie utraconej objętości twarzy.

Jak szybko zobaczę wyniki?

Powinnaś być w stanie natychmiast zauważyć różnicę jako niechirurgiczną windę. Twoja skóra będzie wyglądać na rosę i ożywioną w całkowicie naturalny sposób.

Interesuje mnie posiadanie wypełniaczy skórnych, ale czy zastrzyki będą bolały?

Wiele osób uważa, że zabieg w Klinice Kosmetycznej Skóry jest bardziej komfortowy niż oczekiwano, a większość wypełniaczy skórnych zawiera znieczulenie miejscowe. Nasi lekarze są bardzo wykwalifikowani i precyzyjni; podczas zabiegu iniekcji należy jedynie poczuć lekkie ukłucie na skórze.

Jaka jest różnica między wypełniaczem skórnym a toksyną botulinową?

Oba zabiegi polegają na wstrzyknięciach, ale toksyna botulinowa rozluźnia ruchy mięśni, co powoduje powstawanie zmarszczek, podczas gdy wypełniacze skórne po prostu wylewają się i wygładzają zmarszczki. Czasami zabiegi te są bardziej skuteczne w połączeniu z innymi.