Jak pozbyć się zmarszczek szyi

Utrata definicji wokół linii żuchwy jest powszechnym problemem z wiekiem. Związki podtrzymujące, które sprawiają, że nasze twarze wyglądają na wyrzeźbione, takie jak elastyna i kolagen, zaczynają zanikać, a my możemy tracić tłuszcz w policzkach i skroniach, co powoduje, że nasz podbródek i szyja tracą swoją formę. Nasza skóra staje się również coraz bardziej sucha i cieńsza, przez co staje się mniej odporna i bardziej podatna na działanie grawitacji. Dlatego też obwisła skóra może rozwijać się wokół linii podbródka i szczęki, nadając jej wygląd zbliżony do podudzia, który starzeje nasz ogólny wygląd. Na szczęście, istnieje szereg opcji terapeutycznych, które działają w szczególności na obwisłą skórę w okolicach podbródka i szczęki.

Uśmiechnięcie szyi: Nasze najlepsze zabiegi

Jeśli chodzi o leczenie podgardla, wstrzykiwania takie jak wypełniacze skórne są idealne do przywracania objętości twarzy, podczas gdy zabiegi ultradźwiękowe, takie jak Ultherapy są skuteczne, jeśli chodzi o stymulowanie wzrostu nowych dostaw kolagenu bezpośrednio zmniejszyć efekt obwisłości podgardla. Kosmetyczna Klinika Skóry oferuje również zaawansowane technologie zamrażania tłuszczu i częstotliwości radiowej (RF), które pomagają w odbudowie, wygładzaniu i napinaniu skóry wokół brody i linii szczęki, zapewniając długotrwałe rezultaty. Każdy zabieg ma swoje unikalne zalety, a nasi specjaliści mogą pomóc Państwu wybrać idealny zabieg dla własnych potrzeb skóry, ale nasze najpopularniejsze zabiegi wyszczególnione są poniżej.

Wypełniacze skórne do jamy ustnej

Wypełniacze są najlepszym wyborem zabiegowym, jeśli chodzi o naprawianie podudzi, ponieważ reolucjonizują one skórę, pomagając jednocześnie zregenerować obwisłe podbródki i linie szczęki. Działają one poprzez restartowanie naturalnego zaopatrzenia skóry w kwas hialuronowy, kluczową substancję odpowiedzialną za dostarczanie i utrzymanie poziomu nawilżenia i składników odżywczych w naszych komórkach skóry. Ta cudowna substancja zmniejsza się wraz z wiekiem, ale po ponownym wstrzyknięciu jej w docelowe miejsca, takie jak podgardla, stracony kwas hialuronowy jest odpowiednio uzupełniany, nadając skórze znacznie bardziej odświeżony i odmłodzony wygląd.

Osoby indywidualne mogą zmaksymalizować widoczne rezultaty, decydując się na zabieg łączony, który ukierunkowany jest na zmarszczki i jednocześnie przywraca im objętość. Zastrzyki przeciwzmarszczkowe mogą być stosowane w celu rozluźnienia mięśni szyi, zapobiegając ich kurczeniu się i powstawaniu zmarszczek, natomiast wypełniacze skórne działają upiększająco na skórę, przywracając jej wyprofilowany i młodzieńczy wygląd. Stosując te nieinwazyjne metody, pacjenci mogą osiągnąć imponujące rezultaty, które są podobne do chirurgicznego podniesienia czaszki, bez konieczności przeprowadzania operacji lub przestojów. Rezultaty mogą być również widoczne natychmiast po zakończeniu sesji zabiegowej, co sprawia, że jest to doskonały wybór w przypadku szybkiego, łatwego i skutecznego leczenia podgardla.

Ukierunkowanie na podgardle z zamrażaniem tłuszczem

Kolejną nieinwazyjną techniką podnoszenia, napinania i ujędrniania podgardla jest zamrażanie tłuszczem. Technika ta sprawdza się szczególnie dobrze przy usuwaniu podbródka poprzez usuwanie niepożądanych tkanek tłuszczowych i ukierunkowanie na obwisłą i opadającą skórę, z której podbródek jest najbardziej znany. Coolsculpting Mini jest doskonałym przykładem tego specjalistycznego zabiegu, ponieważ jest specjalnie zaprojektowany do leczenia mniejszych obszarów wybrzuszeń tłuszczowych, takich jak te wokół brody. Za pomocą specjalistycznego aplikatora zabieg ten może być stosowany w celu ukierunkowania, schłodzenia i zmniejszenia ilości niepożądanych komórek tłuszczowych w okolicach brody i żuchwy, powodując ich naturalną krystalizację i wysychanie, co daje zauważalne, długotrwałe rezultaty. Podobnie jak w przypadku zastrzyków z wypełniaczem, jedną z podstawowych zalet tego procesu jest szybkość i łatwość przeprowadzenia zabiegu. Proces ten powoduje niewielki lub żaden dyskomfort i nie powoduje praktycznie żadnego przestoju w powrocie pacjenta do zdrowia, a jego widoczne rezultaty są zauważalne już po czterech do sześciu tygodniach od zabiegu.

Ultraterapia dla obwisłych czaszek (Sagging Jowls)

Niechirurgiczne zabiegi ultrasonograficzne są również bardzo skuteczne, jeśli chodzi o celowanie w obwisłe podgardla. Zabiegi te rewitalizują skórę, stymulując produkcję nowych zasobów kolagenu i elastyny, aby przywrócić jej strukturę i wyrazistość, a tym samym poprawić jej wygląd. Ultraterapia jest wiodącą procedurą w tej dziedzinie, która wykorzystuje sprawdzoną technologię ultradźwięków, aby stopniowo wzmacniać Twoją skórę od wewnątrz. Ultraterapia wspomaga podgardla szczególnie poprzez rozpoczęcie procesu naprawy skóry w okolicy podgardla, który wzmacnia istniejący kolagen, jednocześnie zwiększając produkcję nowego kolagenu. Niektórzy pacjenci widzą początkowy efekt liftingu już po jednej sesji, ale prawdziwe rezultaty stają się bardziej widoczne w ciągu trzech do sześciu miesięcy, kiedy nowy kolagen się podnosi. W przeciwieństwie do chirurgicznego liftingu twarzy, Ultherapy nie ma przestojów, co oznacza, że można wrócić do normalnej aktywności bezpośrednio po zabiegu.

Technologie częstotliwości radiowej (RF) dla Jowls

Oprócz zamrażania tłuszczu, wypełniaczy i procedur ultradźwiękowych istnieje wiele innych rodzajów zabiegów ukierunkowanych na zwiotczałą skórę i podgardla, w tym zabiegi laserowe, złuszczanie nici i niechirurgiczne peelingi. Podczas gdy wypełniacze skórne, CoolSculpting i Ultherapy są najpopularniejszymi zabiegami w Klinice Kosmetycznej Skóry Jowl, oferujemy również kilka technologii o częstotliwości radiowej (RF), takich jak Pelleve i Thermage CPT, które pomagają stymulować produkcję naturalnego kolagenu poprzez zaawansowane działania rozgrzewające i energetyzujące. Technologie RF, takie jak Thermage, wykorzystują energię fal radiowych do rozpoczęcia naturalnego procesu odnowy skóry, zapewniając stałe dostawy energii budującej ciepło w miejscach, w których spotykają się warstwa skóry i tłuszczu. Czuje się to raczej jak ciepły masaż. Ten proces rozgrzewania działa następnie na wzmocnienie istniejących dostaw kolagenu, stymulując jednocześnie tworzenie się nowego kolagenu w czasie. Efekt ten pomaga zredukować zwiotczenie skóry podczas rekonstrukcji podgardla, dzięki czemu pomarszczona, zmarszczona lub zwiotczała skóra wygląda na gładszą, a tym samym młodszą.

Wybór odpowiedniego dla Ciebie zabiegu na szyję

Pozbycie się podgardla polega na dopasowaniu Twoich unikalnych pragnień i potrzeb do korzyści płynących z każdej procedury podgardla. Dlatego też zawsze zalecamy skorzystanie z prywatnej konsultacji z jednym z naszych specjalistów, który dokładnie zapozna się z Twoją sytuacją, zanim doradzi Ci najlepszy sposób postępowania z Twoimi podgardle i poprawi Twój ogólny wygląd.