Przewodnik jak leczyć zmarszczki za pomocą HA wypełniacza skórnego

Jak długo trwają wyniki?

Zabiegi z użyciem kwasu hialuronowego nie są trwałe i zazwyczaj trwają od 3 do 24 miesięcy.

Niemniej jednak, średni czas trwania zabiegu zależy od kilku czynników: rodzaju skóry, nasilenia zmarszczek/fałdów do skorygowania, rodzaju iniekcji oraz objętości wstrzykiwanego preparatu.

Produkty kosmetyczne mogą być również stosowane w celu utrzymania i wzmocnienia efektów zastrzyków z wypełniaczem HA skórnym.

Jakie są korzyści płynące z zastosowania środków zwiększających objętość?

Stosowanie środków zwiększających objętość HA w celu przywrócenia lub zwiększenia objętości twarzy może w znacznym stopniu pomóc w przywróceniu równowagi dysproporcji między twarzami, a poprzez zmniejszenie zmarszczek i utraty objętości, może przyczynić się do uzyskania młodszego i zdrowszego wyglądu.

Volumizatory mogą być używane do tworzenia objętości w docelowych obszarach, takich jak kości policzkowe i broda.

Mogą być również stosowane do zwiększenia objętości w szerokich obszarach, takich jak policzki, skronie i linia szczęki.

Wypełniacz skórny w górnej części twarzy (Dermal Filler in the Upper Face)

Czoło "Frown Lines" & Glabella

Chociaż te linie, które są wytrawiane na naszych czołach, mogą być wynikiem naturalnego starzenia się, to jednak częściej są one spowodowane latami podnoszenia się brwi, marszczenia się i codziennego zaniedbywania filtrów przeciwsłonecznych.

Ponieważ HA przyciąga i zatrzymuje wodę po wstrzyknięciu, powoduje, że nasza skóra staje się mniej widoczna z powodu tych niepożądanych linii i zmarszczek w tej dynamicznej strefie.

Linie Glabella (zmarszczki), również wynikają z częstego marszczenia się skóry i mogą być leczone wypełniaczami HA.

Mimo że zastrzyki z toksyną botulinową są zwykle stosowane do leczenia górnej części twarzy, bardzo dobre wyniki obserwuje się przy użyciu wypełniaczy HA nowej generacji.

Rynna łzowa

Nawet po dobranocce uważasz, że cały czas wyglądasz na zmęczonego? Prawda jest taka, że kręgi pod oczami występują nie tylko u osób, które nie śpią wystarczająco dużo lub prowadzą niezdrowy tryb życia.

Nawet u zdrowych ludzi, którzy otrzymują odpowiedni wypoczynek, mogą pojawić się ciemne kręgi lub worki pod oczami.

Ciemne kręgi i "worki" pod oczami mogą sprawić, że będziemy wyglądać na zmęczonych lub starszych niż nasze lata.

Aby odświeżyć i odmłodzić zmęczone oczy, wstrzykiwanie wypełniaczy do koryta łzowego jest szybkim i skutecznym zabiegiem. Wybieramy żele, które zostały specjalnie zaprojektowane (lekkie z minimalnym obrzękiem żelu w celu zmniejszenia ryzyka wystąpienia niepożądanych efektów) dla uzyskania naturalnie wyglądającego efektu i długotrwałej korekty tego trudnego do leczenia obszaru.

Produkty zawierające HA, które są szczególnie dostosowane do tego trudnego i kruchego obszaru, mogą pomóc zwalczyć ciemne plamy i cienie pod oczami.

Leczenie okolic oczu HA może również stymulować produkcję kolagenu, prowadząc do wyższej jakości skóry pod względem nawilżenia, elastyczności i blasku.

Crow's Feet

Istnieją zasadniczo dwa główne rodzaje linii wronowatych stóp:

Te, które pojawiają się w wyniku działania naszych podstawowych mięśni. Można to łatwo zilustrować, jeśli uśmiechamy się lub mrużymy: aktywuje to mięśnie na zewnątrz naszych oczu do tworzenia kurze łapy.

Te, które są obecne przez cały czas, nawet kiedy jesteśmy w całkowitym spoczynku lub śpimy. Wynikają one z długiej historii np. mrużenia, marszczenia się i uszkodzeń słonecznych.

Wypełniacze skórne z kwasem hialuronowym są doskonałym rozwiązaniem do korygowania drobnych linii i powierzchownych zmarszczek w miejscach wrażliwych, takich jak kurze łapki i brwi.

Wypełniacze skórne z kwasem hialuronowym są minimalnie inwazyjne. Możemy tymczasowo poprawić wygląd skóry, wykonując zastrzyki (za pomocą bardzo małej igły) wypełniacza HA bezpośrednio w kurze łapki.

Wypełniacz skórny w środkowej części twarzy

Policzki

Nasze policzki mają ogromny wpływ na to, jak wyglądamy. Okrągłe, pulchne policzki (czy wyrażenie "twarz dziecka" brzmi jak dzwonek?) tworzą młodzieńczy wygląd, a wysokie kości policzkowe są powszechnie uznawane za atrakcyjne.

Objętość policzków ma niezwykły efekt odmładzający.

Jakość naszej skóry obniża się wraz z utratą kolagenu, elastyczności i kwasu hialuronowego. Kość jest ponownie wchłaniana wokół oczu, policzków i linii szczęki. W konsekwencji, nasza twarz może wyglądać na opuchniętą i zatopioną w okolicach policzków, pozostawiając nam gorzki, smutny i zmęczony wygląd.

Najprostszym i najszybszym sposobem na przywrócenie utraconej objętości policzków są wypełniacze skórne HA, które są specjalnie opracowane w celu uzupełnienia objętości, takie jak Teosyal RHA4.

Oprócz przywracania objętości na powierzchni środkowej, linie powierzchniowe i zmarszczki, takie jak linie akordeonowe, mogą być również wypełnione dynamicznym wypełniaczem HA w celu poprawy tekstury powierzchni skóry, jej blasku i nawilżenia.

Efekty zabiegów z użyciem wypełniacza HA mogą trwać do 24 miesięcy.

Wypełniacze skórne w dolnej części twarzy

Usta

Pełne usta zawsze symbolizowały blask i zmysłowość, szczególnie u kobiet. Nic dziwnego, że powiększanie ust pozostaje jednym z najbardziej pożądanych zabiegów estetycznych, zarówno u młodych, jak i u starszych pacjentów.

Choć większość ust z wiekiem traci na objętości i wyrazistości, to jednak częste wycieranie lub kładzenie ust, podczas picia lub palenia papierosów, wraz ze zwiększoną ekspozycją na słońce, są główną przyczyną powstawania zmarszczek i linii wokół ust (znanych również jako kod kreskowy i linie papilarne).

Wypełniacze skórne z kwasem hialuronowym są dobrze dostosowane do uzupełniania utraconej objętości i przywracają przyjemny estetyczny wygląd dobrze proporcjonowanych i pełnych objętości ust.

Wybieramy wypełniacz, który respektuje ruchy/dynamikę ust.

Ilość zabiegów potrzebnych do uzyskania zadowalających efektów jest różna dla poszczególnych osób i zależy od kilku czynników, w tym wieku, stylu życia, rodzaju skóry i oczekiwanych rezultatów.

Chin

Nasz podbródek odgrywa ważną rolę w ogólnej sylwetce i symetrii naszej twarzy. Zrównoważone i harmonijne rysy twarzy są kluczem do pięknego wyglądu i pewności siebie. Jeśli mamy krótki lub zacięty podbródek, wpływa to na całą strukturę twarzy.

Wraz z wiekiem nasz podbródek ma tendencję do utraty objętości i projekcji. Aby to zwalczyć, HA może być używany do delikatnego przekształcenia pełnię i miękkie kontury naszego podbródka do wyniku całkowicie naturalny wygląd.

Jeśli uważasz, że Twój podbródek nie jest odpowiednio widoczny lub nie wyrównuje innych rysów twarzy, rozwiązaniem może być powiększenie podbródka za pomocą HA.

Powiększenie podbródka z HA wypełniaczy skóry jest dobrym sposobem na poprawę urody przy minimalnym ryzyku, bez przestojów i wyników.

Nawet przy niewielkiej ilości wypełniacza, podbródek może mieć zauważalną poprawę. Może to również pomóc w określeniu linii szczęki.

Wypełniacz skórny w dolnej części twarzy, podbródka i szyi

Szczęka

Dobrze wyprofilowana linia szczęki jest ważnym aspektem ogólnej korekty estetycznej dolnej części twarzy.

W rzeczywistości, główne typowe cechy młodzieńcze to:66

  • Wysokie kości policzkowe
  • Pełne policzki
  • Dobrze zdefiniowana linia szczęk

Wypełniacze z kwasem hialuronowym mogą być stosowane do bezpiecznego i skutecznego kształtowania i konturowania linii żuchwy, a także przywracania utraconej objętości w celu stworzenia młodszego wyglądu.

Szyja i dekolt

Z wiekiem, skóra na szyi traci kolagen, elastynę i tłuszcz. Nekliny początkowo wydają się delikatne, ale z czasem pogłębiają się. Skóra na dekolcie zaczyna wyglądać krepowo.

Obwisła skóra i fałdy, a także zmarszczki na szyi i dekolcie są często pierwszymi zauważalnymi oznakami starzenia się skóry. Wraz z normalnym procesem starzenia się, zwiększona ekspozycja na słońce w tym obszarze może mieć również wpływ na skórę szyi i dekoltu, która może stać się opadająca i "indycza".

Zmiany te są spowodowane utratą elastyczności i odkładaniem się tłuszczu w okolicy szyi.

Odżywiając skórę od wewnątrz i przywracając jej gęstość, HA jest bardzo pożądanym kandydatem do napinania i redefiniowania naszej szyi i linii szczęki, aby odzyskać młodzieńczo wyglądający kark.