Najczęstsze nawyki, które niszczą Twoją skórę

Utrzymanie świeżego wyglądu skóry może pomóc Ci zachować młody wygląd. Chociaż genetyka odgrywa pewną rolę, niektóre nawyki niszczą skórę i przedwcześnie ją postarzają. Rutyna pielęgnacyjna jest niezbędnym elementem dbania o skórę, ale ważne jest także, aby zwracać uwagę na inne czynniki, które mogą jej szkodzić. Poniżej przedstawiamy kilka najczęstszych nawyków, które niszczą Twoją skórę.

Najczęstsze nawyki, które niszczą Twoją skórę

Kilka nocy przespanych bez makijażu lub pominięcie kremu z filtrem może ujść Ci na sucho, ale złe nawyki mogą się kumulować. Rozważmy następujące złe nawyki, które przedwcześnie postarzają skórę.

Pomijanie zabiegów pielęgnacyjnych:

Ze względu na spadek poziomu kolagenu i elastyny, który rozpoczyna się pod koniec lat dwudziestych i na początku trzydziestych, ważne jest, aby poświęcić skórze dodatkową uwagę i zadbać o nią. Zabiegi pielęgnacyjne mogą radykalnie poprawić wygląd skóry i powstrzymać przedwczesne starzenie się. Laseroterapia w Bakersfield jest popularnym i skutecznym zabiegiem pielęgnacyjnym, który może rozwiązać takie problemy jak struktura skóry, jej koloryt, drobne linie i zmarszczki. Jest to zabieg nieinwazyjny, a czas przestoju jest minimalny. Korzyści z zabiegu to bardziej młodzieńcza i odmłodzona skóra.

Złe nawyki związane ze snem:

Niezależnie od tego, czy śpisz zbyt krótko, czy zbyt mało, oba te czynniki mogą mieć wpływ na Twoją skórę. Sen to czas, w którym skóra sama się naprawia. Bez niego skóra może wyglądać na zmęczoną, poszarzałą i postarzałą. Zaleca się, aby osoby dorosłe przesypiały co najmniej od 7 do 9 godzin każdej nocy. Skup się na jego jakości i ilości, a także zajmij się wszelkimi problemami, które negatywnie wpływają na Twój sen.

Pomijanie filtra SPF:

Ekspozycja na słońce może przedwcześnie postarzać skórę, a nawet prowadzić do raka skóry. Filtr SPF powinien być niezbywalnym elementem Twojej rutynowej pielęgnacji skóry. Wielu ekspertów twierdzi, że jest to jeden z najważniejszych elementów zabiegów pielęgnacyjnych. Codziennie stosuj przynajmniej SPF 30, nawet jeśli nie wychodzisz na zewnątrz i nie masz jasnej karnacji. Szkody wyrządzone przez słońce dotyczą wszystkich typów skóry.

Palenie:

Nie ulega wątpliwości, że palenie jest szkodliwe dla ogólnego stanu zdrowia, ale wyrządza także poważne szkody Twojej skórze. Palenie powoduje, że Twoja cera wygląda na bardziej matową i zmęczoną. Dzieje się tak dlatego, że wpływa ono na te części skóry, które pomagają utrzymać napięcie i młody wygląd twarzy. Powoduje również zwężenie naczyń krwionośnych w najbardziej zewnętrznej warstwie skóry. Wpływa to negatywnie na przepływ krwi do tych obszarów, co może powodować przedwczesne starzenie się skóry.

Rutyna pielęgnacji skóry:

Jeśli nie masz stałej rutyny w pielęgnacji skóry, warto zacząć od małych kroków. Skup się na dobrym preparacie oczyszczającym, balsamie nawilżającym i filtrze SPF. Od tego momentu możesz zacząć stosować inne produkty, które pomogą Ci rozwiązać problemy związane z pielęgnacją Twojej skóry. Podczas opracowywania swojego programu pielęgnacyjnego ważne jest, aby dać produktom do pielęgnacji skóry czas na faktyczne działanie. Większość produktów może działać od 2 do 8 tygodni, zanim zaczniesz dostrzegać ich rezultaty. Na rezultaty trzeba poczekać, ale stosowanie zbyt wielu różnych produktów naraz może podrażnić skórę. Zacznij powoli i stopniowo rozszerzaj swoją pielęgnację, aby mieć pewność, że wszystkie problemy skóry są rozwiązywane jeden po drugim.